برگزاری مراسم بزرگداشت روزخانواده و تکریم بازنشستگان با حضور برخی از مسئولین استان کرمانشاه در 5 شهریور ماه 98

برگزاری مراسم بزرگداشت روزخانواده و تکریم بازنشستگان با حضور برخی از مسئولین استان کرمانشاه در 5 شهریور ماه 98
برگزاری مراسم بزرگداشت روزخانواده و تکریم بازنشستگان با حضور برخی از مسئولین استان کرمانشاه در 5 شهریور ماه 98
 برگزاری مراسم بزرگداشت روزخانواده و تکریم بازنشستگان با حضور برخی از مسئولین استان کرمانشاه
به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری استان کرمانشاه ، دکتر افشین کریمی معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری در روز سه شنبه  5 شهریورماه 98 به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در مراسم تجلیل از بازنشستگان نمونه استان کرمانشاه افزود: بازنشستگان جمعیت وسیعی از جامعه را تشکیل می دهند که می توانند مطالبات خود را از طرق مدنی و قانونی برای پیگیری در اختیار نمایندگان مجلس و دولت قرار دهند.

کانونهای بازنشستگان با نمایندگان مجلس نشست های هم اندیشی داشته باشند. وی گفت ، سعی میکنیم در استان کرمانشاه فضا را به گونه ای پیش ببریم که فقط به روز بازنشسته ختم نشود . به کلیه دستگاههای اجرایی استان نیز ابلاغ شده که بازنشستگان نیز همچون شاغلین از خدمات رفاهی و ورزشی آن دستگاه استفاده کنند.

در این مراسم دکتر عبدالرضا مصری  نماینده مردم شریف کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس دوم مجلس  نیز گفت : بازنشستگی در گذشته پایان راه بود چون سن امید به زندگی در کشور بسیار پایین بود ولی امروز سن امید به زندگی افزایش یافته و بازنشستگی نیمه راه است . دغدغه های بازنشستگان بیشتر بخاطر متغییر های اقتصادی و عدم تطبیق متغییرهای اقتصادی و نیاز متوسط برای بازنشستگان هراز گاهی بازنشستگان جا می مانند. در حال حاضر نیست مجلس و دولت حداکثر تلاش خود را برای تامین معیشت مردم بکار میبرند ولی متاسفانه با یک تورم زیاد از بین میرود،  نزدیک 90 هزار میلیار تومان از 380 هزار میلیار تومان بودجه امسال برای صندوق های بازنشستگی در نظر گرفته شده است اما از آنجا که استکبار منابع کشور را تاحدودی کور کرده و حتی مجلس نیز خیلی از هزینه های خود را کاهش داده که هزینه های کشور کم شود . ولی انشالله این تحریم ها به سود کشور خواهد بود و آنها شکست خواهند خورد . حق منطقه جنگی برای بازنشستگان در حال پیگیری است و حق مسلم بازنشستگان است .

جلیل رحیمی مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان کرمانشاه نیز گفت: با وجود همه کاستی ها و مشکلات صندوق بازنشستگی در سالهای اخیر خدمات خوبی به بازنشستگان ارائه داده است.
او افزود: طرح در خانه نمانیم با اجرای تورهای سیاحتی و زیارتی از جمله برنامه های خوب صندوق بازنشستگی بوده است و توانستیم طبق این طرح از کرمانشاه اعزام مستقیم بازنشستگان به عتبات عالیات را داشته باشیم.
او از ارائه بیمه تکمیلی در سال مالی جدید خبر داد و ادامه داد: همگام با سایر استانها جشنواره ورزشی در استان برگزار شد و طی آن بازنشسته بالای 65 سال مقام اول را کسب کرده لست که نشان از روحیه بالای این سن از بازنشستگان دارد.
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان کرمانشاه در ادامه از پرداخت وام ضروری پنج میلیون تومانی با بهره 4 درصد به بازنشستگان در سال 97به عنوان دیگر خدمت صندوق بازنشستگی نام برد.
رحیمی همچنین از امضای تفاهم نامه با اداره کل ورزش و جوانان  و فرهنگ و ارشاد اسلامی  و نیز فنی حرفه ای و اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برای برخورداری بازنشستگان استان از سالن های ورزشی و سینام بصورت نیم بها  و تسهیلات تعاونی و آموزش های رایگانخبر داد.
او در پایان از خلاء قانونگذاری در زمینه خدمات رسانی دستگاه های اجرایی به بازنشستگان انتقاد کرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید مکلف شوند که به بازنشستگان خدمت بالاتری ارائه بدهند.
استان کرمانشاه نزدیک به  36 هزار بازنشسته کشوری دارد.

فرامرز حیدریان ، مریم قلعه نکی ، مصطفی اسد زاده و هرمز بگلری  بازنشستگان نمونه استان کرمانشاه در سال 98 بودند که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین از  14 نفر بعنوان بازنشسته قابل تقدیر و 54 نفر از ورزشکاران مقام آور در سومین جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری نیز تقدیر بعمل آمد.
۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۰۲
تعداد بازدید : ۱۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید