کارگاه آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری های سالمندی با حضور جمعی از بازنشستگان کشوری استان کرمانشاه در خانه امید بازنشستگان برگزار شد.

کارگاه آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری های سالمندی با حضور جمعی از بازنشستگان کشوری استان کرمانشاه  در خانه امید بازنشستگان برگزار شد.
کارگاه آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری های سالمندی با حضور جمعی از بازنشستگان کشوری و مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه  در روز چهاشنبه 9 سفندماه در خانه امید بازنشستگان برگزار شد.
 کارگاه آموزشی یک روزه «پیشگیری و کنترل بیماری های سالمندی» به همت مدیریت صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه و با حضور جمعی از بازنشستگان این استان در خانه امید برگزار شد. جلیل رحیمی صدر مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمانشاه در این کارگاه آموزشی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم برگزاری این دوره آموزشی بیرون آمدن بازنشستگان از خانه و حضور در جامعه است گفت: این دوره آموزشی برای آشنایی بازنشستگان با شیوه های پیشگیری از بیماری های دوران سالمندی به ویژه آلزایمر برگزار شده است.
در ادامه این کارگاه آموزشی، سرکار خانم گازر پور مدیرعامل موسسه پیشگیری از آسیبهای رفتاری،  عوامل مستعد کننده در ایجاد بیماری دیابت را شامل : علل ژنتیکی،وجود فرد دیابتی در افراد درجه یک خانواده، سبک زندگی آسایش طلبانه، رژیم غذایی پرانرژی و بدون فیبر ، فشار خون بالا، عفونتهای ویروسی و...خواندند و سپس در خصوص تاثیر چاقی بر دیابت،راههای پیشگیری از دیابت،عوارض دیابت و علائم افت قندوخون نیز مطالبی ارائه نمودند.
در ادامه خانم دکتر ویدا صنیعی مدیرگروه بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه درخصوص بیماریهای قلبی عروقی و عوامل خطر ایجاد بیماریهای قلبی عروقی و درمان فشارخون بالا و اینکه حداکثر مصرف نمک برای هر نفر در طول روز کمتر از نصف یک قاشق چایخوری است وفشار خون بالا سبب سکته مغزی و قلبی خواهد شد و سپس در مورد پوکی استخوان و عواملی که سبب پوکی استخوان می شوند مطالبی ارائه نمودند .همچنین وی اعلام نمودند که 30 درصد ایرانیان دچار پوکی استخوان هستند و درحال حاضر 200 میلیون نفر از زنان سراسر دنیا از بیماری پوکی استخوان رنج میرند و از هر چها خانم بالای 50 سال یک نفر و از هر هشت مرد بالای 50 سال یک نفر از این بیماری رنج می برند
خانم دکتر صنیعی همچنین درباره روش های جلوگیری از پارکینسون، پوکی استخوان، آرتروز، بیماری های عفونی و کنترل و مدیریت دیابت نیز به ارائه سخنرانی پرداخت.


روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری استان کرمانشاه
۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۴:۳۲
تعداد بازدید : ۱,۰۷۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید